Filtry papierowe i membrany

Filtry papierowe

Filtry papierowe

Filtry papierowe Whatman™, dzięki najwyższej jakości i niezawodności, są uznanym na świecie standardem w dziedzinie filtracji laboratoryjnej. Wykorzystanie do ich produkcji wyłącznie najlepszych półproduktów gwarantuje użytkownikowi najwyższy poziom pracy.

Filtry celulozowe Whatman™, wytwarzane są z najwyższej jakości włókien bawełnianych, w taki sposób, aby minimalna zawartość alfa celulozy wynosiła 98%. Filtry te, stosowane są do zastosowań ogólnych. Przy ich pomocy można filtrować roztwory o wielkościach cząstek do 2,5 µm.
Szeroka oferta Whatman™ pozwala na dobór filtrów odpowiedni dla Państwa potrzeb.

Filtry z włókna szklanego i kwarcowego

Oferujemy dwa typy filtrów z włókna szklanego Whatman™ wyprodukowanych w 100% ze szkła borokrzemowego: filtry z włókna szklanego bez lepiszcza - chemicznie obojętne, oraz filtry z lepiszczem.

Specjalna struktura filtrów umożliwia uzyskanie wysokich stopni przepływu z zachowaniem znakomitej retencji nawet bardzo drobnych cząstek. Filtry z włókna szklanego mogą być stosowane w temperaturach do 5000C i stanowią idealne rozwiązanie dla filtracji powietrza oraz analiz grawimetrycznych substancji lotnych.

Filtry z włókna kwarcowego stosowane są do próbkowania w gazach kwaśnych i aerozolach, szczególnie w przypadku wysokich temperatur.
Filtry z włókna szklanego i kwarcowego

Filtry membranowe

Filtry membranowe

Polecamy użytkownikom szeroki zakres filtrów membranowych Whatman™, o znakomitych parametrach, które umożliwiają wykorzystanie ich do prawie wszystkich zastosowań.

Filtry membranowe charakteryzują się ściśle kontolowaną  dystrybucją porów, zwiększoną wytrzymałością i elastycznością, zapewniającymi powtarzalność i rzetelność wyników.
Oferujemy filtry membranowe o średnicach porów od 0,015 do 12 µm.
Dostępne są także filtry sterylne do zastosowań specjalnych, a także filtry kolorowe i filtry kratkowane.
Dostępne membrany: poliester, polietylen, PTFE, poliwęglan, tlenek glinu, regenerowana celuloza, azotan celulozy, mieszane estry celulozy, estry mieszane (octan celulozy i azotan celulozy), nylon, PES, polipropylen.

Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych Sarstedt
Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych SARSTEDT