Research Matters
Kilka słów o naszej historii

W&R Balston Ltd. - Genuine Whatman™ Filter Paper - No. 1
W&R Balston Ltd. - Genuine Whatman™ Filter Paper - No. 1

zbiory: National Museum of American History

Nasza firma powstała w 2001 r. jako Autoryzowany i Wyłączny Dystrybutor produktów firmy Schleicher & Schuell - niemieckiego producenta artykułów filtracyjnych.
   
Koniec 2004 roku przyniósł zmianę, w postaci przyłączenia firmy Schleicher & Schuell, do grupy
Whatman™.

Firma
Whatman™, obecna na polskim rynku od wielu lat, powszechnie kojarzona jest z najwyższej jakości produktami do analityki laboratoryjnej. Zaowocowało to uzyskaniem przez wiele produktów statutu referencyjnego standardu analitycznego.

Firma Schleicher & Schuell to producent z kilkusetletnim doświadczeniem w branży papierniczej. Główną specjalnością Schleicher & Schuell była produkcja najwyższej jakości produktów do analiz mikrobiologicznych i chemicznych, takich jak: filtry membranowe, filtry strzykawkowe, mikrobiologiczne systemy filtracyjne oraz inne materiały filtracyjne.

Po połączeniu firm,
Whatman™ stanowi najatrakcyjniejszą na rynku ofertę filtracyjną dla każdego użytkownika. Znajdą w niej Państwo wyroby obydwu producentów, których jakość i funkcjonalność potwierdzona jest wieloletnim doświadczeniem dwóch najważniejszych na świecie producentów materiałów filtracyjnych.

Od roku 2020 właścicielem marki
Whatman™ jest Cytiva.

Nasza firma, Lab-System-Service, otrzymała status Autoryzowanego Dystrybutora w Polsce firmy Cytiva. Mamy w ten sposób wielki zaszczyt i przyjemność reprezentowania w kraju marki Whatman™ i zaproponowania Państwu przebogatą ofertę handlową.

Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych Sarstedt
Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych SARSTEDT