Filtracja mikrobiologiczna

Filtracja membranowa

Filtracja membranowa

Posiadamy w swojej ofercie szeroki wachlarz najwyższej jakości produktów marki WhatmanTM, przeznaczonych dla mikrobiologicznej kontroli jakości w przemyśle spożywczym, browarnictwie, przemyśle farmaceutycznym oraz w analizie wody. Wymagania techniczne, które muszą spełniać filtry membranowe, muszą ściśle odpowiadać międzynarodowym i lokalnym standardom.

Filtry membranowe MicroPlus
produkowane są z azotanu celulozy, znajdują zastosowanie głównie w mikrobiologicznej kontroli jakości. Charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną i wysoką szybkością przepływu.
Ekonomiczne
filtry membranowe ME, wykonane z mieszaniny estrów celulozy, przeznaczone są do roztworów wodnych. Oba typy membran są indywidualnie, sterylnie pakowane, posiadają wysokokontrastową siateczkę (3,1mm) oraz dostępne są w taśmie dla podajnika typu Butler.

Lejki analityczne
stanowią jednostkę filtracyjną o pojemności 100 ml, zaopatrzoną w łatwy do usunięcia filtr membranowy, który po przeniesieniu na szalkę Petriego poddawany zostaje dalszym analizom.

Idealnym rozwiązaniem dla optymalnego wykorzystania filtracji membranowej w mikrobiologicznej kontroli jakości jest
System Mikrobiologiczny MBS I. Dzięki niemu, czas wykonywania wszystkich czynności zredukowany zostaje do minimum. W skład systemu wchodzi elektryczny podajnik filtrów typu Butler, podajnik lejków oraz stalowy przewód próżniowy.

Akcesoria do filtracji membranowej

Oferujemy bogaty asortyment lejków analitycznych oraz wyposażenie do filtracji próżniowej.
Leje filtracyjne z serii MV wykonane są ze stali nierdzewnej, która jest najodpowiedniejsza dla aplikacji mikrobiologicznych. Leje mogą być stosowane w temperaturze do 2000C. Mogą być autoklawowane i sterylizowane na sucho w temperaturze do 1800C.

W ofercie znajdziecie Państwo:
aparaty wielostanowiskowe - umożliwiające przeprowadzanie filtracji seryjnych, pompy próżniowe i ciśnieniowe, butle Witta, pęsety, kolby ssące oraz korki gumowe.
Akcesoria do filtracji membranowej