Produkty specjalne

Gilzy ekstrakcyjne

Gilzy ekstrakcyjne

Gilzy ekstrakcyjne z mikrowłókien szklanych i celulozowe marki Whatman™ słyną ze swojej czystości i stałej, najwyższej jakości. Gilzy są powszechnie stosowane w ekstraktorach Soxhleta, gwarantując przeprowadzenie ekstrakcji w sposób bezpieczny, wygodny i efektywny. Ekstrakcja Soxhleta jest popularną techniką, używaną w analizach tłuszczu lub pestycydów w żywności oraz glebie, a także w innych procedurach wykorzystujących ekstrakcję faz ciekłej i stałej.
Gilzy celulozowe
produkowane są z najwyższej jakości włókien bawełnianych. Charakteryzują się znakomitą wytrzymałością mechaniczną i wysoką retencją. Standardowa grubość ścianki wynosi ok. 1mm, natomiast w przypadku gilz o ściankach podwójnych wynosi ona ok. 2mm (dla aplikacji wymagających wyższych retencji i większej wytrzymałości).

Najwyższa czystość zastosowanych do produkcji materiałów zapewnia niezawodność i odwtarzalność wyników analitycznych.

Dla zastosowań specjalnych przeznaczone są
gilzy szklane, produkowane ze szkła borokrzemowego o czystości 100%. Gilzy te są całkowicie pozbawione lepiszczy oraz innych dodatków; mogą być stosowane w temperaturach do 5000C, lub w przypadkach, w których zastosowany rozpuszczalnik może kolidować z gilzami celulozowymi. Gilzy szklane są powszechnie używane w technikach monitoringu zanieczyszczeń powietrza (nominalna retencja cząstek - 0,8 µm).

Gilzy kwarcowe
produkowane są z najwyższej czystości kwarcu. Wytrzymują ekstremalne temperatury analiz (do 10000C). Są odpowiednie zarówno dla ekstrakcji z użyciem rozpuszczalnika, jak i dla analiz powietrza.

Papier chromatograficzny

Whatman™ jest powszechnie uznaną marką na rynku bibuł chromatograficznych. Bibuły chromatograficzne Whatman™ są najczęściej stosowanymi bibułami chromatograficznymi na całym świecie. Swoją popularnośc zawdzięczają najwyższej czystości, jakości i regularności. Bibuły produkowane są ze specjalnie wyselekcjonowanej celulozy uzyskanej z bawełny. Włókna te poddawane są rygorystycznej kontroli w celu zapewnienia wymagań jakościowych.

W skład tej linii produktów wchodzą
bibuły chromatograficzne celulozowe oraz bibuły jonowymienne.
Papier chromatograficzny

Paski wskaźnikowe pH i papierki testowe

Paski wskaźnikowe pH i papierki testowe

Oferujemy szeroki zakres pasków wskaźnikowych pH i papierków testowych. Charakteryzują się one łatwością użycia oraz zaskakującą dokładnością. Z uwagi na popularność szybkiego oznaczania wartości pH, paski te znajdują zastosowanie praktycznie w każdym laboratorium.
Paski wskaźnikowe pH Whatman™ oferowane są w kilku typach. Papierki testowe kwasowo-zasadowe dobierane są w zależności od rodzaju zastosowanego wskaźnika: lakmus czerwony lub niebieski, czerwień Kongo lub fenoloftaleina. Za pomocą specjalnych papierków testowych wykonuje się pomiary na obecność wybranych związków chemicznych:
papierki z octanem ołowiu - wykrywanie siarczku wodoru,
papierki jodowo-potasowe - wykrywanie chloru i innych utleniaczy.

Uniwersalne paski wskaźnikowe wielopolowe, impregnowane są mieszaniną wielu wskaźników.

Bibuły do ochrony powierzchni robocznych Benchkote

Bibuła Benchkote jest chłonnym, nieprzepuszczalnym materiałem zaprojektowanym z myślą o ochronie powierzchni laboratoryjnych przed wpływem niebezpiecznych chemikalii w przypadku rozlania. W przypadku rozlania, bibuła błyskawicznie wchłania wylaną ciecz, natomiast laminowana polietylenem warstwa zapobiega przesączaniu się jej na powierzchnię roboczą. Po użyciu, bibułę należy spopielić, lub zutylizowac w sposób zgodny z przepisami.

Bibuła Benchkote Plus produkowana jest z grubszego materiału, o podwyższonej powierzchni chłonnej, dla bardziej wymagających aplikacji; może wchłonąć ok 0,75 l wody na metr kwadratowy.
Bibuły do ochrony powierzchni robocznych Benchkote

Papierki wagowe

Papierki wagowe

Łódeczki wagowe Kjeldahla są idealnym rozwiązaniem dla bezpiecznego i wiarygodnego ważenia i transferu próbek Kjeldahla. Po zważeniu, wystarczy umieścić łódeczkę wraz z próbką w roztworze kwasu w kolbie Kjeldahla.
Dzięki niskiej zawartości azotu i produkcji bez użycia spoiw, łódeczki w żaden sposób nie wpływają na wynik analizy.

Whatman™ oferuje także przezroczysty i gładki
papier pergaminowy, znakomity do ilościowego transferu próbek.

Papiery wzrostowe

Dzięki ekstremalnie wysokiej czystości, papiery wzrostowe Whatman™ gwarantują wiarygodne i odtwarzalne wyniki. Papiery produkowane są z czystej celulozy bez żadnych dodatków; nie zawierają substancji, które mogłyby mieć wpływ na wzrost nasion. Stała absorpcja wody przez papiery, zapewnia ciągłe nawodnienie wzrastających nasion.

Dostępne są także papiery wzrostowe z barwnikiem, które poprzez kontrast z kiełkującymi nasionami, w znaczny sposób ułatwiają przeprowadzanie testów wzrostowych i skracają czas analiz.
Papiery wzrostowe

Papier do pomiaru siły zapłonu (IS)

Papier do pomiaru siły zapłonu (IS)

Papier do pomiaru siły zapłonu (Ignition Strenght), produkowany jest z myślą o oznaczaniu siły zapłonu w papierosach. Papier spełnia wymagania normy ASTM E 2187-04.

Papiery do aplikacji medycznych

Krążki antybiotykowe służą do oznaczania czynników wywołujących choroby infekcyjne, a także do określania ich wrażliwości na antybiotyki i terapeutyki. Antybiogram umożliwia racjonalną i selektywną chemioterapię. Krążki testowe pokrywa się chemioterapeutykiem, umieszcza się na podłożu agarowym zawierającym szczepy bakterii i poddaje inkubacji. Rozmiar strefy inhibitacyjnej jest rezultatem efektywności danej substancji.
Polecamy papiery do zastosowań medycznych,
Grade 470: dla próbek koloidowych. Stosowane do absorpcji pożywki hodowlanej, jako papier do blottingu, w elektroforezie oraz chromatografii aminokwasów.
Papiery do aplikacji medycznych

Papier do rozdziału faz

Papier do rozdziału faz

Papier do rozdziału faz 1PS jest papierem filtracyjnym impregnowanym stabilizowanym silikonem, dzięki czemu posiada właściwości hydrofobowe, zatrzymuje fazę wodną, a przepuszcza fazę rozpuszczalnika. W wielu zastosowaniach papier do rozdziału faz może z powodzeniem zastąpić lejki separacyjne. Faza rozpuszczalnika przepływa przez filtr bardzo szybko i czysto. Filtracja kończy się automatycznie, pozostawiając fazę wodną
całkowicie uwięzioną w papierze. Właściwość ta jest szczególnie przydatna w przypadku przeprowadzania dużych ilości rutynowych ekstrakcji w tym samym czasie.

Bibuła do czyszczenia szkieł optycznych

Soczewki i inne powierzchnie szkieł optycznych wykonanych ze szkła, kwarcu lub plastiku są podatne na zarysowania w przypadku czyszczenia ich nieodpowiednimi materiałami. Bibuła do czyszczenia szkieł optycznych jest idealnym rozwiązaniem. Jest chemicznie czysta, pozbawiona silikonów i nie posiada żadnych innych dodatków. Może być używana do bezpiecznego usuwania wilgoci i tłuszczu ze szkieł optycznych bez ryzyka uszkodzenia.
Bibuła do czyszczenia szkieł optycznych

Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych Sarstedt
Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych SARSTEDT