Jednostki filtracyjne

Fiolki filtracyjne

Fiolki filtracyjne

Fiolki filtracyjne Mini-UniPrep Whatman™ ułatwiają i przyśpieszają usuwanie cząstek z próbek HPLC. W rzeczywistości, Mini-UniPrep pozwalają na redukcję czasu przygotowania próbki o 60% w porównaniu z innymi metodami. Dodatkowo pozwalają zaoszczędzić na kosztach analizy.
Mini-UniPrep są jednostką filtracyjną złożoną z komory filtracyjnej o pojemności 0,4ml oraz tłoka z membraną. Naciśnięcie tłoka powoduje przesączanie czystego roztworu do zbiorniczka w tłoku. Tak przygotowany Mini-UniPrep może zostać umieszczony w autosamplerze (fiolki zgodne ze standardem 12x32mm).

Fiolki filtracyjne UniPrep
przeznaczone są do filtrowania i przechowywania próbek laboratoryjnych. Działają one na zasadzie identycznej jak Mini-UniPrep. Można nimi filtrować roztwory o większych objętościach (1-5 ml).

Fiolki filtracyjne Autovial służą do usuwania cząstek z próbek. Zbudowane są z skalowanego cylindra filtracyjnego w formie strzykawki, oraz tłoka. Dostępne są w pojemnościach 5 i 12 ml. Umieszczoną w cylindrze próbkę można bezpiecznie transportować, a filtrowanie rozpoczyna się dopiero z chwilą naciśnięcia tłoka.

Filtry strzykawkowe

Oferujemy kompletną linię produktów Whatman™ - przeznaczoną do szybkiego i wydajnego filtrowania roztworów wodnych i organicznych. Produkowane są w konfiguracjach z różnymi typami membran w obudowie polipropylenowej, przy zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii. Są idealne do wielu zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, analizach środowiskowych, biotechnologii, przemyśle spożywczym, browarnictwie i laboratoriach analiz rolnych.

Filtry
GD/X są przeznaczone do filtrowania próbek zawierających duże ilości cząstek. Zbudowane są z bezbarwnej obudowy polipropylenowej, prefiltra GMF 150 i filtra szklanego. Umożliwiają oczyszczanie najbardziej trudnych dosączenia roztworów. Dzięki nim można przefiltrować od 3 do 7 razy większą objętość próbki, niż przy zastosowaniu filtrów bez prefiltra.

Filtry
GD/XP są idealne dla próbek poddawanych  nieorganicznej analizie jonowej. Są także alternatywą dla zastosowań filtrów niewiążących białek.

Filtry strzykawkowe
Puradisc stanowią połączenie najwyższej jakości z niskimi kosztami. Są znakomitym rozwiązaniem dla szybkiej i wydajnej filtracji próbek o objętości do 100 ml. Produkowane są z bezbarwnego polipropylenu lub poliwęglanu. Zawierają standardowe złącza wejściowe (luer lock żeński) i wyjściowe (luer męski).

Filtry
SPARTAN zapewniają najwyższą rzetelność analiz HPLC roztworów wodnych i organicznych. Każda szarża produktu jest testowana i certyfikowana pod względem obecności substancji absorbujących UV przy długościach fal 210 i 254 nm, z wodą, metanolem i acetonitrylem.

Filtry
ReZist przeznaczone są dla rozpuszczalników organicznych. Są przeznaczone do oczyszczania agresywnych rozpuszczalników organicznych.

Filtry strzykawkowe
Anotop stanowią uniwersalne rozwiązanie dla większości zastosowań filtracyjnych. Można je używać dla większości rozpuszczalników organicznych i roztworów wodnych w objętości próbki do 100 ml. Filtry Anotop zawierają specjalną membranę z tlenku glinu dostępną w trzech rozmiarach porów. Dla roztworów trudnych do sączenia dostępna jest wersja z prefiltrem.

Filtry
Roby 25 przeznaczone są do pracy z testerami automatycznymi firm Sotax, Caliper (Zymark) i Varian.
Filtry strzykawkowe
Filtry strzykawkowe

Filtry kapsułowe

Filtry kapsułowe

Filtry kapsułowe przeznaczone są do filtrowania dużych objętości próbek lub roztworów trudnych do sączenia, szczególnie w zastosowaniach badawczych, pilotowaniu produkcji lub w samej produkcji.

Polycap AS
- służą do sączenia roztworów wodnych,
Polycap HD
- dla roztworów trudnych do sączenia,
Polycap SPF - dla roztworów biologicznych (serum),
Polycap TC/PES
- dla roztworów wodnych krytycznych,
Polycap TF
- dla rozpuszczalników organicznych i substancji agresywnych,
Polycap GW - dla analiz wód gruntowych,
Carbon Cap
- dla adsorpcji substancji organicznych z powietrza i usuwania zabarwienia, substancji organicznych i chloru z wody.

Filtry wentylacyjne

Filtry wentylacyjne Whatman™ pozwalają na zabezpieczenie próbek przed zanieczyszczeniem. Posiadają polipropylenową obudowę. Do ich produkcji nie stosuje się żadnych związków, które mogłyby wpłynąć na powstanie ryzyka kontaminacji - klejów, metali, związków epoksydowych.

Filtry
PolyVENT przeznaczone są do sterylnej wentylacji naczyń i zbiorników. Zbudowane są z obudowy polipropylenowej i membrany PTFE.

Filtry
HEPA-VENT i HEPA-CAP używane są głównie do zastosowań naukowych i w analizach środowiskowych, gdzie wymagane jest zachowanie wysokich przepływów, wysokiej retencji i odpowiednio dużej powierzchni zatrzymującej zanieczyszczenia.
Filtry wentylacyjne

Filtry zabezpieczające próżnię

Filtry zabezpieczające próżnię

Filtry VACU-GUARD stanowią jednostki filtracyjne typu In-Line zatrzymujące i izolujące szkodliwe związki w systemach próżniowych, chroniąc tym samym laboratorium przed skażeniem. Zawierają hydrofobową membranę PTFE, która zatrzymuje 99,99% lotnych cząstek o wielkości powyżej 0,1 µm. Poza membraną, istnieje możliwość dobrania odpowiedniego wypełnienia, które umożliwia wychwycenie lotnych zanieczyszczeń.
Węgiel aktywny usuwa opary organiczne i cząstki radioaktywne, sita molekularne znajdują zastosowanie dla organicznych i alkalicznych strumieni powietrza, osuszacz - dla kwaśnych strumieni powietrza.


Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych Sarstedt
Produkty laboratoryjne z tworzyw sztucznych SARSTEDT