Sprawdzona przeszłość. Nowy początek.

Witamy w Cytivie!

Strona Cytiva

Cytiva - globalny lider w branży Life Sciences

  • Cytiva jest nowym oddziałem operacyjnym firmy Danaher Corporation, utworzonym po sfinalizowaniu  transakcji w wysokości 21,4 mld dol. 
  • Priorytetem dla Cytivy jest dynamiczny rozwój i innowacje w branży Life Sciences.
  • Wiodące marki Life Sciences takie jak ÄKTA, Amersham, HyClone, MabSelect oraz Whatman™ stanowią część Cytivy.
Strona Cytiva

O Cytivie

1 kwietnia 2020 roku wystartowała Cytiva - globalny dotawca technologii i usług dla którego priorytet stanowią dynamiczny rozwój i innowacyjność w branży Life Sciences. Cytiva zatrudnia blisko 7000 osób w 40 krajach. Cytiva jest częścią Danaher Corporation Life Sciences.

"Solidne podstawy naukowe, doświadczony zespół i potężna baza klientów stawiają Cytivę we właściwym miejscu do inwestowania, rozwoju i przyspieszania wzrostu w branży Life Sciences. Nasza pasja do wprowadzania terapii zmieniających ludzkie życia jest niezachwiana, a my nadal będziemy wprowadzać innowacyjne technologie, które poprawiają produktywność naszych klientów" - mówi prezydent Cytivy - Emmanuel Ligner.

Eksperci Cytivy i technologie przez nich wdrożone umożliwiły dokonanie przełomowych odkryć w nauce i medycynie, które ukształtowały dzisiejszy przemysł biotechnologiczny. W 2019 roku ponad 75% terapii biologicznych zatwierdzonych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków opierało się na technologiach Cytivy. Dodatkowo, technologie Cytivy przyczyniały się do powstawania terapii komórkowych i genetycznych, począwszy od pierwszej udanej terapii pediatrycznej CAR-T w 2012 roku. Obszar ten posiada nadal ogromny potencjał badawczy. Obecnie na całym świecie prowadzonych jest ponad 1000 badań klinicznych z zakresu medycyny regeneracyjnej.

Przyspieszenie wzrostu, wydajności i innowacyjnści w sektorze Life Sciences to główne obszary strategiczne dla firmy, ponieważ globalne zapotrzebowanie na spersonalizowane i zaawansowane terapie biologiczne stale wzrasta. Cytiva dostarcza innowacyjne rozwiązania klientom, począwszy od etapu pomysłu po etap finalizacji przedsięwzięcia komercyjnego. Cytiva posiada oddziały w całej Azji, Europie i obu Amerykach. Dysponuje również ośrodkami współpracy i szkoleń dla klientów, które umożliwiają rozwój nowych terapii. Przykładami takich centrum są Testa Center w Uppsali (Szwecja) oraz Centrum przy Uniwersytecie Technologicznym w Sydney (Australia).

Cytiva będzie również kontynuować współpracę w zakresie badań, np. z centrum zaawansowanych innowacji biologicznych i produkcji w Bostonie z Harvardem, MIT, szpitalami klinicznymi i partnerami przemysłowymi - Fujifilm Diosynth Biotechnologies oraz Alexandria Real Estate Equities, Inc.

Zróżnicowane portfolio Cytiva obejmuje dobrze znane marki, takie jak ÄKTA, Amersham, Biacore, FlexFactory, HyClone, MabSelect, Sefia, Whatman™, Xcellerex i Xuri. Portfolio obejmuje pełen zakres instrumentów, materiałów zużywalnych, rozwiązań cyfrowych i korporacyjnych oraz usług w zakresie badań, procesów badawczych oraz kompletnych procesów produkcyjnych zgodnych  z potrzebami klientów.

###

Cytiva przy budżecie w wysokości 3,3 mld dol. jest światowym liderem w dziedzinie Life Sciences. Posiada oddziały w 40 krajach na całym świecie zatrudniając blisko 7000 osób, zajmujących się rozwojem i innowacyjnością.  Cytiva jest sprawdzonym partnerem dla klientów w wielu branżach i zakresie działania. Cytiva zapewnia szybkość, efektywność i wydajność badań oraz procesów produkcyjnych, umożliwiając opracowywanie, produkcję i dostarczanie pacjentom nowocześniejszych i skuteczniejszych terapii.